XXII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży

7 lipca 2019

Sekcja Bokserska KS „Wisła” w Tczewie informuje, iż przy współudziale Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji w tym roku, już po raz XXII organizuje Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży, który odbędzie się w dniu 24.06.2017r. na obiektach TCSiR w Tczewie, przy ul. Wojska Polskiego 28a.
Oficjalne Otwarcie Turnieju godz. 12:00. Organizatorzy zaprosili do udziału w turnieju pięściarzy z województw kujawsko – pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko – mazurskiego oraz z klubów naszego województwa. W turnieju wystąpi około 70-ciu  zawodników i zawodniczek z 14 klubów, we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych, od młodzika, po kadetów, juniorów, seniorów, co gwarantuje dla sympatyków boksu dużą dawkę pięściarskich emocji. Warto też zaznaczyć, iż z roku na rok, turniej im. J. Kruży cieszy się coraz większą popularnością wśród sympatyków boksu. Zyskuje znamienite miejsce na pięściarskiej mapie Polski. Pretenduje do miana jednego z najbardziej liczących się turniejów amatorskich w kraju, w ramy którego chętnie włączają się liczne ekipy sportowe.
XXII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży przyczyni się do dalszej popularyzacji pięściarstwa. Klub Sportowy Wisła ma nadzieję, iż nastąpi istotny nabór młodzieży do uprawiania tej jakże wymagającej dyscypliny sportowej, umożliwi młodzieży podnoszenie pięściarskich umiejętności oraz przyczyni się do dalszej owocnej współpracy lokalnych władz samorządowych z klubami krajowymi i zagranicznymi na niwie sportowej.

W XXII Turnieju wystąpią pięściarze z klubów: Korona Wałcz, KS Świątki, Sako Gdańsk, Bombardier Gdynia, Kontra i Tygrys Elbląg, Beniaminek Starogard Gdański, WKB Wejherowo, Czarni Słupsk, Fordon i Zawisza Bydgoszcz, Gwardia Szczytno, KS Wicko, Wilk Kościerzyna  oraz Naszej Wisły.
Ponadto skierowano zaproszenie do klubu Box-Ring Eintracht Berlin (Niemcy). Niezawodni przyjaciele Wisły z Berlina zgłosili swój udział w Turnieju. Stawią się najmocniejszym zawodniczym składem.
Zaproszono czeską drużynę z Usti Nad Łabą oraz ekipę rosyjską reprezentującą Obwód Kaliningradzki.
Gościem Honorowym XXII MTB będzie medalista olimpijski, Pan Hubert Skrzypczak. Liczymy na niezawodne przybycie sympatyków pięściarstwa.

Na XXII MTB im. Józefa Kruży wstęp wolny!!!