XXI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży – Podsumowanie

7 lipca 2019

Sekcja Bokserska KS ‘Wisła’ w Tczewie, przy współudziale Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowała XXI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży, który odbył się w dniu 18.06.2016r. na obiektach TCSiR w Tczewie, przy ul. Wojska Polskiego 28a.
Oficjalnego otwarcia Turnieju o godz. 12.00  dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa Pan Adam Urban w towarzystwie Wicestarosty Tczewskiego Witolda Sosnowskiego, Prezesa KS Wisła Tczew Józefa Wąsa oraz Prezesa POZB w Gdańsku Pana Jerzego Gussa. Organizatorzy zaprosili do udziału w turnieju pięściarzy z województw kujawsko – pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko – mazurskiego oraz z klubów naszego województwa. Na turniej przybyły również władze POZB w Gdańsku – wiceprezes Marian Prekop oraz sekretarz POZB – Lidia Guss. Delegatem Sportowym był Tadeusz Reszczyński.  W turnieju wystąpiło około 70-ciu  zawodników i zawodniczek z 15 klubów, we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych, od młodzika, po kadetów, juniorów, seniorów, co gwarantowało dla sympatyków boksu dużą dawkę pięściarskich emocji. Warto też zaznaczyć, że z roku na rok, turniej im. J. Kruży cieszy się coraz większą popularnością wśród sympatyków boksu. Zyskuje znamienite miejsce na pięściarskiej mapie Polski. Pretenduje do miana jednego z najbardziej liczących się turniejów amatorskich w kraju, w ramy którego chętnie włączają się liczne ekipy sportowe.

XXI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży przyczynił się do dalszej popularyzacji pięściarstwa. Klub Sportowy Wisła ma nadzieję, iż nastąpi istotny nabór młodzieży do uprawiania tej jakże wymagającej dyscypliny sportowej, umożliwi młodzieży podnoszenie pięściarskich umiejętności oraz przyczyni się do dalszej owocnej współpracy lokalnych władz samorządowych z klubami krajowymi i zagranicznymi na niwie sportowej.
W XXI-szym  Turnieju wystąpili pięściarze z klubów: Korona Wałcz, Junior Świątki, Sako Gdańsk, Bombardier Gdynia, Kontra Elbląg, Beniaminek Starogard Gdański, Gryf Wejherowo, Czarni Słupsk, Gwardia Szczytno, Garda Wicko, Niedźwiedź Kętrzyn, Fordon Bydgoszcz  oraz Naszej Wisły. Ponadto przybyli zawodnicy z klubu Box-Ring Eintracht Berlin (Niemcy) oraz zawodnicy reprezentujący okręg Kaliningradzki (Rosja). Zaprzyjaźniona ekipa z Usti nad Łabą w tym roku nie przyjechała, z powodu kolidujących w tym terminie Mistrzostw Czech.
Gościem Honorowym XXI MTB był ponownie medalista olimpijski, Pan Hubert Skrzypczak.

XXI Międzynarodowy turniej bokserski im. Józefa Kruży odbył się dzięki wsparciu finansowemu władz Samorządowych Województwa Pomorskiego, Miasta i Powiatu Tczewskiego, grupy sponsorów, którzy przekazali środki finansowe i nagrody rzeczowe dla zawodników. Patronat Honorowy XXI MTB sprawował Prezydent Miasta Tczewa, Marszałek Województwa Pomorskiego i Starosta Powiatu Tczewskiego.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców i sympatyków boksu. O wysokim poziomie tego Turnieju pisały media regionalne: Dziennik Bałtycki, Portal Pomorza, Gazeta Tczewska, Wieści Kociewia ,TV TETKA i portal Tcz.pl.  Informacje przekazywała telewizja Telkab Tczew.

Klub Sportowy „Wisła” składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy udzielili wsparcia finansowego i rzeczowego przy organizacji XXI Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Józefa Kruży.

Puchary otrzymali:

  • Puchar Prezydenta miasta Tczewa dla najlepszego zawodnika XXI MTB: Wąchała Filip Sako Gdańsk
  • Puchar Starosty Tczewskiego dla najlepszego technika XXI MTB: Dembek Kacper Wisła Tczew
  • Puchar Prezesa K.S. Wisła Tczew dla najmłodszego zawodnika XXI MTB: Krók Szymon – Garda Wicko
  • Puchar dla najlepszego zawodnika ufundowany przez Dziennik Bałtycki : Dawid MichelusKontra Elbląg