XVIII-ty Międzynarodowy Turniej Bokserski im. J. Kruży

7 lipca 2019

W bieżącym roku Klub Sportowy „Wisła” Tczew zorganizował dwa duże turnieje bokserskie. XVIII-ty Międzynarodowy Turniej Bokserski im. J. Kruży oraz XI-ty Turniej z okazji Odzyskania Niepodległości, połączony w tym roku z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików.
Ósmego czerwca odbył się pierwszy z nich. Stał na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wystąpiły w nim zaprzyjaźnione z „Wisłą” kluby bokserskie takie jak: Boxring Enitracht Berlin z Niemiec oraz polskie ekipy z Klubów Sportowych: Gwardia SzczytnoBombardier GdyniaBeniaminek St. GdańskiSako GdańskTygrys i Kontra ElblągPirs OlsztynZawisza BydgoszczCzarni SłupskGryf WejherowoWilk KościerzynaEx Gdańsk Siedlce. Tradycyjnie na turnieju mieli pojawić się także Czesi z klubu Usti Nad Łabą, jednak w drodze do Tczewa przeszkodziła im powódź, niestety musieli zawrócić.

Odbyły się dwie serie walk. W Walkach toczonych przedpołudniem, odbyło się 10 pojedynków. Na uwagę zasłużyły walki z udziałem Patryka Chrapkowskiego (80kg, Wilk Kościerzyna), który po ładnej walce pokonał jednogłośnie na punkty Macieja Nasiadka (Tygrys Elbląg)oraz dwa pojedynki „najcięższych” (90kg). Oba zakończyły się przed czasem. Paweł Herman (Bombardier), pokonał przez RSC w III rundzie Stefana Leszczyńskiego (Ex) , a Łukasz Galiński też przez RSC, lecz w II starciu zwyciężył Mateusza Wąsałę (Bombardier). W popołudniowej serii walk, w której odbyło się 15 pojedynków. Gości i kibiców zgromadzonych w Tczewie, najbardziej zadowoliły pojedynki w kategorii 69 kg. W pierwszym zawodnik Czarnych Słupsk Tomasz Mazur, w świetnym stylu pokonał na punkty Jakuba Hryciuka (Gryf Wejherowo), za co został uznany przez organizatorów najlepszym technikiem turnieju. W kolejnej walce, zawodnik gospodarzy Damian Mielewczyk, jednogłośnie na punkty pokonał Pawła Borocha z Gryfa Wejherowo. Damian został uznany najlepszym zawodnikiem imprezy.

Na zakończenie, jak corocznie wręczone zostały puchary oraz nagrody rzeczowe. Do wspomnianych już Mazura i Mielewczyka, pucharami odznaczeni zostali: Nikodem Chilewski (Beniaminek), dla Najmłodszego Zawodnika Turnieju oraz Aleksander Tschernow (boxring Eintracht Berlin) dla Najlepszego Zawodnika Zagranicznego.