XIX Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek

7 lipca 2019

W dniach 26 – 30.03.2019 odbyły się 19 Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek. Pierwszy raz w historii klubu „Wisła” Tczew startowały na nich również nasze zawodniczki. „Pionierską” reprezentacje tworzyły:

  • Biskup Karolina-seniorka 57kg
  • Biskup Wioleta- juniorka 54kg
  • Borkowska Patrycja-juniorka 57kg
  • Lilla Julia-juniorka +81kg

Jak na pierwszy start, oraz stosunkowo niewielkie doświadczenie naszych zawodniczek, występ należy uznać za zadowalający chociaż były szanse na więcej.

Karolina Biskup zajęła 6 miejsce ulegając w ćwierćfinale aktualnej wicemistrzyni Polski a w przeszłości wicemistrzyni świata Sandrze Kruk. Należy dodać, że od Sandry Kruk większe osiągniecia ma tylko aktualna trener kadry P. Karolina Michalczuk (min. mistrzyni świata i olimpijka).
Julia Lilla zajęła 7 miejsce a do medalu zabrakło trochę doświadczenia. W ćwierćfinałowym pojedynku uległą Oliwi Marszalskiej (Global Boxing Tarnów). Pokazała za to ogromne serce do walki a tym wynikiem zapewniła sobie miejsce w kadrze województwa pomorskiego juniorek.
Wioleta Biskup i Patrycja Borkowska zakończyły udział w krajowym czempionacie na poziomie eliminacji. Wioleta została pokonana przez Weronikę Todę (KS Team Chojnice) a Patrycja przez Zuzannę Misiak (KSW Gostyń). Oba pojedynki były wyrównane i mogły się zakończyć zwycięstwami Tczewianek.

Postawa naszych zawodniczek utwierdza, że stać je na medale i przy systematycznej pracy powinny być one kwestią czasu.
W klasyfikacji klubowej juniorek klub zajął 18 miejsce na 51 zgłoszonych klubów i było to najwyższe miejsce wśród klubów woj. pomorskiego.