XIV Turniej Bokserski z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości – Podsumowanie

7 lipca 2019

Wczoraj, tj. 05.11.2016r. na hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu w Tczewie, odbył się XIV-ty Turniej Bokserski Święta Niepodległości. W Turnieju uczestniczyli pięściarze reprezentujący kluby bokserskie: Sako Gdańsk, Bombardier Gdynia, Fordon Bydgoszcz, Wilk Kościerzyna, Kontra Elbląg, Gruchała-Team Chojnice, Bokser Chojnice, Beniaminek Starogard Gdański, Gryf Wejherowo oraz gospodarze Wisła Tczew. W Turnieju po raz drugi w tym roku, po Turnieju Bokserskim im. Józefa Kruży, mieliśmy przyjemność gościć także mocną ekipę rosyjską z Kaliningradu. Łącznie na ringu, ustawionym w hali sportowej, przy ul. Marysieńki  10, w Tczewie zaprezentowało się 11-cie ekip bokserskich, prezentując dobry poziom sportowy, sprawiając dużą „frajdę” przybyłej na miejsce wiernej publiczności pięściarstwa.

Podczas Turnieju rozegrano 23 pojedynki pięściarskie, w tym 8 w Turnieju głównym. Kilka z nich stało na naprawdę dobrym poziomie. Na szczególną uwagę zasłużyły walki z uczestnictwem: Filipa Wąchały -„Sako”, który zmierzył się z Dawidem Michelusem – „Kontra” (64 kg, senior), gdzie, po zaciętym pojedynku, jednogłośnie na punkty wygrał Wąchała 3:0 oraz walka Kacpra Dembka -„Wisła”, z Pawłem Czajką – „Kontra” (60 kg, senior), przyniosła dawkę emocji i trzymała sympatyków w napięciu do samego końca. Walka była bezkompromisowa w wykonaniu obojga zawodników, z których żaden nie chciał uznać wyższości rywala. Werdykt tej walki to 2:1 dla Dembka.

Bezpośrednio po Turnieju wręczono Puchary dla najlepszych:

  • Puchar Prezydenta Miasta Tczewa dla Najlepszego zawodnika XIV-tego TŚN otrzymał Filip Wąchała – Sako Gdańsk.
  • Puchar Prezydenta Miasta Tczewa dla najlepszego zawodnika Wisły XIV TŚN otrzymał Kacper Dembek.

Na uwagę zasługuje fakt powołania w „Wiśle” sekcji kobiecej boksu. Efektem tego była pierwsza oficjalna walka Naszej zawodniczki Karoliny Biskup z reprezentującą barwy klubu Gruchała-Team Chojnice – Wiktorią Dąbrowską. Wynik potyczki – walka nierozstrzygnięta, ale obu zawodniczkom nie brakowało zapału i pasji. Zarówno Zarząd KS Wisła, jak i Trenerzy liczymy, iż sekcja bokserska kobiet, w niedługim czasie osiągnie wysoki poziom startowy, a sportowe wyniki przyciągną kolejne zawodniczki do udziału w treningach i podnoszeniu umiejętności pięściarskich.  Po zakończonej walce obie zawodniczki otrzymały pamiątkowe statuetki oraz bukiety kwiatów.

Zapraszamy do udziału w treningach.