XIII Turniej Bokserski z okazji 97-mej rocznicy Odzyskania Niepodległości – Podsumowanie

7 lipca 2019

Dzień 07.11.2015r. to dzień, w którym odbył się XIII-ty turniej z okazji 97-rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. W hali sportowej Tczewskiego Ośrodka Sportu przy ul. Marysieńki, zaprezentowali się zawodnicy klubów, z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz naszego województwa. Od godziny 11.00 odbyło się 16 pojedynków „szermierki na pięści” stojących na dobrym poziomie sportowym. Puchary dla wyróżniających się zawodników turnieju otrzymali: Nikodem Kiński (klub sportowy Junior Świątki): Puchar Prezesa klubu sportowego Wisła, dla najmłodszego zawodnika turnieju, Patryk Walczak (klub sportowy Wisła Tczew): Puchar Prezydenta miasta Tczewa- dla najlepszego zawodnika turnieju. Nagrodami za tegoroczne, dobre osiągnięcia sportowe po zakończeniu turnieju otrzymali zawodnicy Wisły: Kacper KłosKevin Pepliński, obaj za wywalczenie 1-szych miejsc W Strefowych Mistrzostwach Polski oraz Mateusz Fergon za zdobycie w bieżącym roku brązowego medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w Grudziądzu.

Po turnieju o godz. 16.00 w Zajeździe „Roma” odbyła się uroczysta Gala podsumowująca 70- lecie powstania sekcji bokserskiej KS Wisła Tczew. Pojawiło się na niej około 130-tu zaproszonych gości. Począwszy od Władz Samorządowych województwa pomorskiego, Miasta Tczewa, Starostwa Powiatowego, Władz PZB oraz POZB , poprzez byłych i obecnych działaczy, trenerów, sponsorów zaangażowanych w istnienie sekcji, kończąc na licznej grupie byłych i teraźniejszych zawodników. Pod sztandarem klubu Wisła odczytano referat dotyczący historii działalności sekcji. Odczytu dokonał Wiceprezes KS Wisła Pan Roman Ormianin. Podczas trwania dalszej części oficjalnej uhonorowano zasłużonych dla klubu działaczy, trenerów, sponsorów. Całość turnieju oraz uroczystej gali można obejrzeć w TvTetka.

Po zakończeniu oficjalnej części Gali oraz wyprowadzeniu sztandaru, nastąpiło mniej oficjalne, ale jakże miłe „spotkanie po latach”. Spotkanie przyjaciół w niezmiernie sympatycznej, życzliwej atmosferze trwało do godz. 22.00. Rozmowom nie było końca. Przekrój wiekowy przybyłych Gości był bardzo duży. Od najstarszych zawodników, trenerów, działaczy, po najmłodszych adeptów boksu. Przybyli rozmawiali, robili pamiątkowe zdjęcia. Niektórzy zobaczyli się po prawie pół wieku, dlatego też nie raz na twarzach uczestników spotkania, pojawiało się ogromne wzruszenie. Wszyscy dobrze się bawili. Podczas spotkania część muzyczną zapewniała Tczewska Formacja Szantowa, której w tym miejscu Zarząd Klubu Wisła składa serdeczne podziękowania za stworzenie miłej atmosfery podczas „rozmów po latach”. Zarząd Pragnie również podziękować wszystkim przybyłym oraz wszystkim zaangażowanym w organizację Gali upamiętniającej 70-lecie sekcji bokserskiej KS Wisła Tczew. Tą drogą składamy także gorące podziękowania Właścicielowi zajazdu „Roma” w Tczewie Panu Romanowi Stubbie.