Towarzyski mecz bokserski w Neustadt-Glewe

7 lipca 2019

W dniach 22-24.11.2013r. ekipa KS „WISŁA” Tczew, złożona z zawodników, trenerów, działaczy klubu, przebywała w Niemczech, na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu Boxring Eitracht Berlin. W sobotę 23.11 wraz z organizatorami meczu, obie ekipy przeniosły się do malowniczej miejscowości Neustadt-Glewe, gdzie, przy wypełnionej widownią hali sportowej, nasza drużyna skrzyżowała rękawice z gospodarzami, w meczu towarzyskim.
Po miłym przyjęciu przez władze zaprzyjaźnionego klubu i obustronnym wręczeniu drobnych upominków oraz prezentacji obu ekip na ringu, rozpoczął się mecz. Licznie zgromadzona publiczność , w wesołej, przyjaznej atmosferze mogła obejrzeć 10 stojących na wysokim poziomie walk, do czego znacznie przyczynili się nasi zawodnicy, występujący w 7-miu walkach meczu. Dwoje z nich wygrało, dwoje zremisowało, a troje przegrało swoje pojedynki.

Wyniki walk:

50 kg Daniel Śliwka 3:0 Joey Hachulla
57 kg Łukasz Szweda 1:2 Artur Alahverdjahn
60 kg Martin Jachimowski 3:0 Rodi Kasem
60 kg Alan Formela TKO2 Asamat Machmudov
69 kg Damian Mielewczyk remis Zaur Dzhakaev
86 kg Tomasz Domalewski remis Khazmak Dadaev
Adam Wojak przegrał swoją walkę przez TKO w trzecim starciu z zawodnikiem gospodarzy.

Podsumowując, mecz stał na wysokim poziomie, a publiczność mogła być usatysfakcjonowana przebiegiem meczu i poziomem umiejętności zaprezentowanym przez poszczególnych zawodników obu ekip. Dla naszego klubu ten wyjazd , na pewno przysłuży się do ciągłego doskonalenia rzemiosła pięściarskiego.