Przygotowania do XX-tego MTB im. J. Kruży oraz 70-tej rocznicy powstania sekcji bokserskiej

7 lipca 2019

Pełną parą ruszyły przygotowania i organizacja jubileuszowego, XX-tego Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. J. Kruży oraz 70-tej rocznicy powstania sekcji bokserskiej naszego Klubu, przypadającej w roku bieżącym. XX-ty MTB odbędzie się dnia 20 czerwca 2015r. na obiektach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, przy ul. Wojska Polskiego 28a. Wszystkich sympatyków już teraz GORĄCO ZAPRASZAMY.

Nasi zawodnicy nie próżnują, odbywając w każdym miesiącu potrzebne starty oraz sparingi, w celu osiągnięcia wysokiej formy. Oprócz sparingów z Bombardierem Gdynia oraz Beniaminkiem Starogard Gdański, zawodnicy Wisły uczestniczą w przygotowaniach do startu w mistrzostwach wybrzeża juniorów, a także eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W I-szej grupie eliminacyjnej najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Kacper Dębek (56kg) i w odbywających się w dniach 7-8 marca w Wejherowie zawodach, zdobył tytuł mistrza wybrzeża. Miejsce to upoważnia Go do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów. Na tym turnieju wystąpili także inni nasi pięściarze jak: Kacper Kłos, Patryk Walczak, Adrian i Mateusz Fergon, którzy wygrali swe pojedynki, pozostawiając po sobie dobre wrażenie, gdyż ich walki stały na wysokim poziomie. 21 marca w Gdyni, odbędzie się druga tura mistrzostw wybrzeża, połączona z eliminacjami do Mistrzostw Polski. W tej turze wystąpi w finale nasz zawodnik Łukasz Szweda, który w przypadku zwycięstwa, również zagwarantuje sobie udział w MP juniorów. Jego przeciwnikiem finałowym będzie zawodnik klubu Sako Gdańsk- Filip Wąchała.

Co do organizacji XX-ty MTB im J. Kruży, na tym etapie zostały wysłane zaproszenia dla ekip zagranicznych, między innymi dla dwóch ekip z Niemiec oraz zaprzyjaźnionej ekipy czeskiej, z Usti nad Łabą. Wszystkie trzy ekipy potwierdziły swój przyjazd na nasz turniej im J. Kruży. Mocna obsada zagraniczna, w połączeniu z mocnymi zawodnikami klubów polskich oraz naszymi wychowankami, daje nadzieję, iż XX-ty jubileuszowy MTB, będzie stał na wysokim poziomie sportowym, a także organizacyjnym, a sympatycy, kibice, zaproszeni goście otrzymają satysfakcjonującą dawkę dobrej „szermierki na pięści”. Rozesłane zostały również zaproszenia dla gości honorowych turnieju, którymi będą Panowie, Hubert Skrzypczak, Krzysztof Kosedowski oraz Kazimierz Adach.