Działalność sekcji bokserskiej KS Wisła Tczew po 01.09.2016r

7 lipca 2019

Po wakacyjnym odpoczynku, sekcja bokserska KS. Wisła w Tczewie, z dniem 01.09.2016r. wznowiła treningi bokserskie dla dzieci i młodzieży. Informujemy, iż zajęcia treningowe odbywać się będą każdorazowo w poniedziałkiśrody piątki o godz. 17.00 na hali sportowej „Pilawa„, ul. Warsztatowa  w Tczewie.
Wszystkich chętnych, chłopaków i dziewczyny serdecznie zapraszamy do udziału w treningach. Nie siedźcie w domu, przyjdźcie na trening.

Miło Nam poinformować, że pięściarstwo w Tczewie ma się dobrze i naprawdę wiele się u Nas dzieje.  Zarząd klubu Wisła, zaskoczyła duża ilość chętnych do udziału we wznowionych po wakacjach treningach, a wręcz przerosła Nasze najśmielsze oczekiwania. Na profesjonalnie prowadzonych zajęciach treningowych przez trzech doświadczonych trenerów Damiana Jewsienię (posiadającego „papiery ” AIBA- europejskiej federacji boksu amatorskiego) , Damiana Mielewczyka (czynnego zawodnika boksu zawodowego) oraz Ryszarda Krużę (ponad 40-letnie doświadczenie w pracy trenerskiej), cotygodniowo pojawia się nawet do 40-tu zawodników. Po raz pierwszy od wielu lat, zaistniała potrzeba utworzenia dwóch grup treningowych. Pierwszą stanowią zawodnicy zaawansowani, regularnie trenujący, startujący w zawodach. Równorzędną grupę tworzą Nasi zawodnicy początkujący, Nasz „narybek” pięściarstwa, z którego jesteśmy bardzo dumni, w tym kobiety, których zapał w treningach jest wręcz powalający. Są bardzo ambitne i mamy nadzieję, że jako Klub, już w niedługim czasie będziemy świętować w Tczewie sukcesy pięściarskie kobiet. Pierwszy raz w historii Klub nosi się z zamiarem utworzenia sekcji kobiecej boksu. Na zajęciach pojawiają się naprawdę młodzi zawodnicy i zawodniczki, chcący rozpocząć własną przygodę z pięściarstwem i podnosić  swe umiejętności, czasami „w pocie, bólu i poświęceniu” pod okiem najlepszych trenerów w Naszym mieście. Jako zarząd, pragniemy podkreślić, że taki stan rzeczy jest niewątpliwą zasługą wszystkich trenerów klubu i ich zaangażowaniu i pasji do pięściarstwa, pomimo zdarzających się komplikacji zawodowych i zdrowotnych, zawsze starają się, aby przybyła na trening młodzież otrzymała cenne wskazówki, umożliwiające permanentne rozwijanie rzemiosła pięściarskiego. Trenerską ” mieszankę wybuchową” Nasz klub uzyskuje dzięki doświadczeniu, zapałowi, uporowi, zrozumieniu, stworzeniu koleżeńskich relacji na linii zarząd klubu- trenerzy- zawodnicy. Gdzie różnica wieku nie ma znaczenia, a dzielenie się doświadczeniem, pomocą, komunikacją to „chleb powszedni” pod tym względem, jak i pod względem finansowym, klub prowadzony jest wzorowo.

Nasza sekcja bokserska przede wszystkim tworzona jest przez pasjonatów, społeczników „zapaleńców”, od wielu lat niepobierających żadnego wynagrodzenia za swą pracę. Kieruje Nami pasja pięknego sportu, jakim jest boks.  Jesteśmy transparentni, przejrzyści. Utrzymujemy się z dotacji przekazywanych przez władze Samorządowe Miasta Tczewa, Powiatu Tczewskiego, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, które rozliczane są każdorazowo „co do grosza”. Nasza działalność opiera się również, na ogromnym wsparciu licznych darczyńców, ludzi dobrej woli, sympatyków klubu, którym dobro amatorskiego tczewskiego sportu, a przede wszystkim boksu, leży głęboko w sercu. Wszystkim, którzy Nas wspierają serdecznie dziękujemy.  Możecie Państwo być dumni, że dzięki przekazanym nagrodom, bierzecie udział w dobrej sprawie. Przy Państwa pomocy, działania klubu są zawsze skierowane na wychowanie zawodników w duchu sportu i uczciwej sportowej rywalizacji, a ta sprzyja pogłębianiu więzi koleżeńskich i sportowych pomiędzy zawodnikami, klubami sportowymi z naszego regionu, kraju oraz tworzenie i podtrzymywanie kontaktów sportowych za zagranicą. Umożliwia Klubowi Sportowemu Wisła godne uczestniczenie w krajowych i międzynarodowych turniejach bokserskich. Jesteśmy wszyscy Wiślakami . Po prostu, od wielu lat, Nam, jako klubowi sportowemu Wisła, zależy na stworzeniu młodzieży z Tczewa i okolic alternatywnej perspektywy spędzania czasu wolnego, niż „siedzenie przed ekranem monitora”.    Warto podkreślić  fakt, że ponowną, dużą popularność i zainteresowanie młodzieży, Nasza sekcja bokserska zyskała dzięki internetowi . Uruchomiona została oficjalna strona klubu sportowego Wisła (www.wislatczew.pl) oraz klubowy facebook  (facebook.com/wislatczew , wisla tczew boks) gdzie wszyscy zainteresowani mogą zasięgnąć informacji na temat działalności klubu oraz bieżących wydarzeń, klubowych aktualności, treningów . Na chwilę obecną na fejsie mamy 1391 polubień. Niebagatelne znaczenie ma również, od kilku lat rosnąca, ogromna popularność sportów walki w formułach MMA oraz K1, promowanych przez największe telewizje świata, gdzie wytrenowanie bokserskie stanowi istotny, a w wielu przypadkach kończący element walki.

W bieżącym okresie czasu Klub Sportowy Wisła ma bardzo napięty harmonogram startowy. Nasi zawodnicy uczestniczą we wszystkich obligatoryjnych przedsięwzięciach Polskiego Związku Bokserskiego oraz Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego w Gdańsku, i tak:

  1. 21.10 Nasz wychowanek i bardzo perspektywiczny zawodnik Patryk Walczak brał udział w Gali bokserskiej i K1 w Pile. Patryk dzielnie stawiał opór, lecz niestety, musiał uznać wyższość  Andrzeja Tybury w 3 rundzie pojedynku.

 

  1. 21.10 Nasi zawodnicy Kacper Kłos, Krystian Niemczyk, Szymon Stefański brali udział w II Turnieju o puchar zaprzyjaźnionego z Naszym klubem Huberta Skrzypczaka w Wejherowie. Kacper Kłos wygrał swój pojedynek. Z dobrej strony zaprezentował się też Krystian Niemczyk pokonując swego oponenta, Podczas tegoż turnieju trochę gorzej poszło Szymonowi Stefańskiemu, który musiał uznać wyższość przeciwnika gospodarzy. Reszta Naszych walczyła w tym turnieju w pojedynkach pokazowych bez punktacji, prezentując dobre przygotowanie.

 

  1. 05.11 Wisła Tczew organizuje XIV-ty Turniej Święta Niepodległości z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Nasz kraj po Niepodległości po 123 latach zaborów. Z tej okazji wystąpią w Tczewie kluby POZB w Gdańsku. Między innymi Bombardier Gdynia, Sako Gdańsk, Beniaminek Starogard Gdański, kluby z Chojnic, Gryf Wejherowo, Czarni Słupsk, KS Polnica oraz gospodarze z Wisły. Turniej odbędzie się w hali sportowej POŚ w Tczewie, przy ul. Marysieńki 10 Oficjalne otwarcie nastąpi o godz.11.00 wstęp wolny. Gwarantujemy dużą dawkę pięściarskich emocji.

 

  1. Również 05.11.16 r. Nasz zawodnik Kacper Kłos weźmie udział w Pucharze Polski Kadetów odbywającym się w Grudziądzu. Patrząc na jego obecną formę, duże zaangażowanie w treningi i ogromna chęć do pokazania się z dobrej strony, jesteśmy spokojni o jego występ i ściskając kciuki życzymy sukcesu w PP.

 

 1. 12.11 Przyjęliśmy zaproszenie od zaprzyjaźnionej ekipy z klubu Boxring Eintracht Brerlin, gdzie udajemy się najmocniejszym obecnym składem. Na Międzynarodowym Turnieju w Berlinie zaprezentują się:
   • Krystian Niemczyk rocznik 1995, waga 91kg.
   • Adrian Dembek 1996 62 kg.
   • Bartosz Szczęsny 2000, 63kg
   • Kacper Kłos 2001 , 57kg
   • Szymon Stefański, 2000 81kg
   • Kacper Dembek 1998, 60kg
   • Karol Barczewski 1999 56kg.
   • Jacek Jewua 1998 77kg
   • Adam Dolata 2000 60kg
   • Patryk Walczak 1999 67kg.

   

  Na Turniej do Niemiec zabieramy również 2-3 zawodników z Beniaminka POL-METU ST. Gdański, od Naszych przyjaciół, trenerów Łukasza Rusiewicza i Tomasza Zaborowskiego.
  W perspektywie start na początku grudnia w turnieju mikołajkowym, organizowanym na początku grudnia w Gdyni.

   

 2. 18.11.2016 r. odbyło się walne zebranie członków Pomorskiego OZB, podczas którego Prezesem wybrano Pana Romana Ślagowskiego. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów w prowadzeniu Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.